Atrakcje weselne bez zrujnowanego budżetu?

Dodane przez Ola w dniu 26 lutego 2018

Czasy, w których jedyną atrakcją dla gości była orkiestra minęły na szczęście bezpowrotnie! Obecnie wachlarz możliwości uatrakcyjnienia wielogodzinnej uroczystości jest ogromny. Zwykle dodatkowe atrakcje weselne wiążą się z dodatkowym często niemałym wydatkiem.

Jak tanio uatrakcyjnić wesele?

Jednym z pomysłów są zimne ogonie! Dają wspaniały efekt podczas fotografowania. Goście mogą stworzyć tło dla Was bądź szpaler mając przy tym jednocześnie dobrą zabawę.

 

Jedną z najważniejszych kwestii jest ustalenie z fotografem czy zrobienie zdjęć o jakich marzycie, jest dla niego możliwe. Fotograf musi wiedzieć o planowej przez Was atrakcji, ponieważ musi się do tego odpowiednio przygotować.

Wszyscy goście otrzymują zimne ognie, wychodzą na zewnątrz i je odpalają.
Aby goście wiedzieli, że przygotowaliście taką atrakcję weselną, pamiętajcie, aby ich o tym poinformować. Najprościej w trakcie wesela na godzinę przed planowaną atrakcją przekazać informację po raz pierwszy przez orkiestrę albo didżej, który zapowie, o której godzinie zaprasza wszystkich gości. Następnie powinni tuż przed zaprosić gości ponownie. O czuwanie nad atrakcją warto poprosić świadków. Świadkowie przed wyjściem mogą rozdawać zimne ognie. Jeśli jednak nie chcecie nikogo nadmiernie obarczać, można przygotować na sali odpowiednie miejsce. W przygotowanym miejscu postawicie zimne ognie oraz ramkę z informacją dla gości, o której godzinie i w którym miejscu będą one odpalane. Ryzykiem jest odpalanie ich przez gości przez cały wieczór w najmniej odpowiednich momentach.

Aby atrakcja się udała, a suknie i garnitury nie uległy uszkodzeniu, warto poszukać i nabyć długie zimne ognie – 70-centymetrowe. Ich długość wpływa na powodzenie całej akcji i daje więcej czasu na dobre ujęcia dokonane przez fotografa. Powinny posiadać na opakowaniu informację o certyfikatach EAC i CE. Pamiętajcie jednak, że odpalanie zimnych ogni w pomieszczeniu to nie najlepszy pomysł. Dym może być szkodliwy dla gości i źle wpłynąć na posiłki.

Koszt atrakcji waha się w zależności od tego ilu centymetrowe będą oraz od tego, na jaką ilość się zdecydujemy. Koszt 10 sztuk zimnych ogni o długości 70 centymetrów to około 20 złotych. Aby cała atrakcja weselna miała szanse się udać, pamiętaj o zapałkach bądź zapalniczkach! 😉