Atrakcje na wesele – Magiczne lustro (fotobudka)

Dodane przez Ola w dniu 19 lutego 2018

Fotobudka jest niekwestionowaną królową wśród atrakcji weselnych od kilku lat. I nic w tym dziwnego, bo to wspaniała zabawa dla każdego! W 2017 roku obok zwykłej fotobudki pojawiło się „magiczne lustro” – fotobudka zwane też „Fotolustrem”. Jest to urządzenie, które wygląda oryginalnie i dostarcza dodatkowych atrakcji. Magiczne lustro ma dodatkowo wymienne ramy, dlatego sprawdzi się na wszystkich – nawet tych najbardziej niesztampowych weselach!

Fotolustro to urządzenie fotograficzne, które dokonuje natychmiastowego wydruku zdjęć. Najczęściej umieszczone po trzy fotografie na jednym pasku. Jeśli na do zdjęć ustawi się kilka osób – wydruków-pasków można zrobić kilka tak, aby każdy z gości miał swoją odbitkę. Zwykłe paski można zamienić na wydruki zdjęcia pełnowymiarowego (15 cm × 10 cm), pamiętać jednak należy, że takie wydruki trwają dłużej. Magiczne lustro to interaktywne urządzenie, dlatego aby z niego skorzystać, należy je uprzednio dotknąć palcem. Do dyspozycji są oczywiście różne gadżety – zabawne peruki, okulary, szale boa, maski, gadżety na patyczkach, napisy. Nowością odróżniającą lustro od zwykłej fotobudki są funkcje głosowe, które dodatkowo bawią, komplementują i instruują gości. Po wykonaniu zdjęć przez magiczne lustro następuje najciekawszy moment zabawy – podpis zdjęcia. Podpisu dokonuje się palcem bezpośrednio na lustrze, które jest dotykowe – zupełnie jak w telefonie komórkowym! Podpis drukuje się na wydruku i po kilku sekundach pamiątki są gotowe do odbioru. Przed uroczystością trzeba pamiętać o wyborze tła oraz spersonalizowaniu wydruków-zdjęć dodając np. motyw kwiatowy lub inny – zgodny z tematyką wesela. W trakcie wesela goście wklejają zdjęcia do albumu, wpisują życzenia, tworząc niepowtarzalną księgę gości, która będzie wspaniałą pamiątką po ślubie.

Magiczne lustro podobnie jak fotobudkę wynajmuje się na określony czas, wybierając jeden z dostępnych pakietów. Cena najczęściej zawiera pomoc asystenta, gadżety, album, nielimitowany wydruk zdjęć oraz zdjęcia w formie cyfrowej po wykonanej usłudze. Fotolustro wynajmowane jest najczęściej od 2 do 4 godzin. Ilość godzin uzależniona jest zwykle od liczby gości. Zabawa odbywa się najczęściej w godzinach od 19 do 24. Są to godziny, w których goście są rozluźnieni, ale nie nazbyt zmęczeni 😉

Na co radzę zwrócić uwagę?

  • Zwróćcie uwagę czy cena stanowi kwotę brutto, czy netto. Jaki w związku z tym będzie całkowity koszt wynajęcia.
  • Co zawiera pakiet.
  • Czy dodawane są albumy? Jeśli tak – jakie?
  • Jakie są tła i czy macie możliwość ich wyboru.
  • W jakim stanie są gadżety i czy dochodzi do ich dezynfekcji.
  • Zapytajcie o możliwość podpisania umowy. Na rynku usług pojawia się dużo firm, które nie chcą podpisywać umów. Umowa to zabezpieczenie dla Was, dlatego warto ją posiadać. Brak umowy powinno wzbudzić Waszą czujność!
  • Projekty wydruków to istotna kwestia do ustalenia. Zapytajcie jakie graficzne propozycje ma dla Was firma, którą wybraliście. To istotna kwestia bowiem takie wydruki otrzymajcie zarówno Wy jak i  Wasi goście.
  • Jakość wydruków – zdarza się, że firmy kupują zwykłe drukarki atramentowe bądź laserowe. Trwałość i jakość wydruków na tego typu sprzęcie znacząco odbiega od profesjonalnej drukarki. Zapytajcie potencjalnego usługodawcę o to, jaki sprzęt drukujący posiada. Odpowiedź powinna być jedna „drukarka termosublimacyjna”.
  • Aparat – zdarzają się firmy, które montują w swoich urządzeniach amatorskie cyfrowe aparaty kompaktowe. Istotne jest to, aby zdjęcia były wykonane profesjonalnym aparatem – lustrzanką. Wpływa to na jakość zdjęć, jasność, barwę, nasycenie, a co za tym idzie – na ogólną jakość pamiątki.

Pamiętajcie, aby dobrze poszukać, zanim znajdziecie firmę, której warto zaufać. 🙂